ऋण लिएको एक वर्षसम्म सावाँ ब्याज तिर्नु नपर्ने

काठमाण्डौ । नेपाल राष्ट्र बैंकले यसअघि सर्वजनिक गरेको खाकामा थोरै मात्र संशोधन गरेर ‘भूकम्पप्रभावित घरपरिवारलाई आवासीय घर पुनर्निर्माणका लागि प्रदान गरिने ‘पुनर्कर्जा कार्य्विधि २०७२’ जारी गरेको छ ।                                                                                                                                                          01

गत वैशाख १२ र त्यसपछि आएका भूकम्पका कारण आवासविहिन भएका परिवारलाई सहुलियत ब्याजदरमा आवास कर्जा उपलब्ध गराउन केन्द्रीय बैंकले उक्त कार्य्विधि ल्याएको हो । ऋण लिएको एक वर्षसम्म ऋणीले बैंक तथा वित्तीय संस्थालाई सावाँ ब्याजको कुनै किस्ता तिर्नु नपर्ने सुविधा कार्य्विधिले दिएको अभियान दैनिकमा खबर छ ।

‘शुरुको एक वर्ष ग्रेस अवधि हुने गरी यस्तो कर्जाको न्यूनतम अवधि ५ वर्ष अर अधिकतम १० वर्षको हुनेछ,’ कार्य्विधिमा उल्लेख छ । पहिलो वर्ष तिर्न नपर्ने भए पनि यस अवधिको ब्याज त्यसपछिका वर्षमा किता तिर्दा समावेश हुने राष्ट्र बैंकले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्: