अमिताभ बच्चनले ‘मिस्टर नटवरलाल’ बनेपछि गरेका थिए यो ठूलो काम

amitabh-bachchanएजेन्सी । बलिउड मेघा स्टार अमिताभ बच्चनको फिल्म ‘मिस्टर नटवरलाल’ को रिलीज भएको ३६ बर्ष भयो । यस फिल्मसँग जोडीएको केही दिलचस्प कुरा छ , जसको बारेमा धेरै कम मानिसलाई मात्र थाहा छ । अमिताभ आफैले पनि यस फिल्मलाई सम्झदै केही अनुभव शेयर गरेका छन् ।

उनी यसको लागि भयावह थिए र यो सुनेर वरुण धवनकी आमाको आँखाबाट आँसु आएको थियो । अमिताभ आफ्नो दमदार आवाजमा धेरै फिल्ममा गीत गाई सकेका छन् । तर, तपाईलाई थाहा नहुन सक्छ, उनले कुन फिल्ममा यसको शुरु गरेका थिए । यो फिल्म १९७९ आएको ‘मिस्टर नटवरलाल’ नै थियो ।

उनले दमदार आवाजमा पहिलो गीत गाएका थिए । ‘मेरे पास आवो ’ त्यतीखेर यो गीत रेकर्ड गर्न अमिताभलाई पसीना आएको थियो । उनले भने ‘ मलाई अचानक खबर गरियो कि पहिलो पटक मलाई आफ्नो ब्याकग्राउण्ड गीत ‘मेरे पास आवो’ बोलको गीत र यस प्रस्तावदेखि डराएर । मैले फिल्मका डाइरेक्टर र म्यूजिक डाइरेक्टरसँग घण्टौ बहस गरेको थिए ।

उनले यो गर्दिन किन भने म यो गर्न सक्दिन । पछि यस गीतको महबूब स्टूडियोमा रेकर्ड गरिएको थियो । अमिताभले आफ्नो आधिकारिक ब्लगमा यो अनुभव शेयर गरेका छन् । यस गीतक रेकडिङ्गको समय उनी धेरै नर्वस र डराएका थिए । तर, फिल्मको सबै टीमले उनको मनोबल बढाएका थिए । यस फिल्मलाई राकेश कुमारले निर्देशन गरेका थिए साथै यसमा उनको साथमा रेखा र अमजद खान जस्ता कलाकार पनि थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्: