इन्धन कालोबजारीमा संलग्न भएको भन्दै प्रहरी नियन्त्रणमा रहेकाहरु

Biratnagar-Kalobajariविराटनगर । सहकर्मीको रिहाइको माग गदै पेट्रोलियम ढुवानी चालक संघले विराटनगरमा इन्धनको ढुवानी बन्द गरेको छ । संघको बन्दका कारण तीन दिनदेखि पूर्वाञ्चलका १२ जिल्लामा इन्धन ढुवानी हुन सकेको छैन ।

एकसाता अघि विराटनगरको धिताल पेट्रोल पम्पबाट ट्यांकरमा डिजल हालिरहेको अबस्थामा १९ हजार लिटर बढी डिजलको टयाङ्कर चालकसहित पाँच जनालाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको थियो । उनीहरुलाई मोरङ प्रहरीले कालोबजारी ऐनअन्तर्गत मुद्दा समेत चलाएको छ ।
इन्धनको कालोबजारीमा संलग्न भएको आरोपमा मुद्दा चलाइएका मजदुरलाई छाड्न दबाब दिँदै चालक संघले इन्धनको ढुवानी बन्द गरेको हो । संघको बन्दका कारण पूर्वी नेपालका १२ जिल्लामा सञ्चालित पेट्रोल पम्पहरुमा इन्धनको अभाव शुरु हुन थालेको छ ।
भारतको बरौनीबाट इन्धन ल्याए पनि चालकहरुले नेपाल आयल निगमको क्षेत्रिय डिपोमा इन्धन खाली गर्ने र डिपोबाट इन्धान अन्यत्र लाने काम रोकेको निगमका क्षेत्रिय कार्यालय विराटनगरका प्रमुख भुवन रेग्मीले जानकारी दिए ।
‘बजारमा इन्धनको सहज आपूर्ति नभइसकेको अबस्थामा चालकहरुले गरेको बन्दका कारण इन्धन आपूर्तिमा थप समस्या आएको छ,’ प्रमुख रेग्मीले भने ।
विराटननरस्थित निगमको क्षेत्रीय डिपोबाट कोशी र सगरमाथा अन्तर्गत १२ वटा जिल्लामा इन्धन वितरण हुँदै आएको थियो ।
प्रहरीले इन्धनको कालोबजारीमा संलग्नलाई कुनै पक्षको दवावमा छोड्न नसक्ने मोरङका प्रहरी प्रमुख प्रहरी उपरिक्षक सन्दिप भण्डारीले बताए ।
‘मध्यराति पम्पबाट इन्धनको कालोबजारीका लागि काम गरिन्छ भने यस्ता व्यक्तिलाई कानुनी कारबाही गरेर छाड्ने छु,’ उनले भने ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्: